KONKURS „HISTORIA ZEBRANA”

WRĘCZENIE DYPLOMÓW – KONKURS HISTORIA ZEBRANA 2012

16 maja 2013 podczas IV Warszawskich Targów Książki odbyło się wręczenie dyplomów zwycięzcom plebiscytu na najciekawsze książki historyczne roku 2012 zorganizowanego przez portale HISTMAG i GRANICE.PL. „Żydzi Wieliczki i Klasna” zostali uznani za najlepszą książkę historyczną roku w kategorii: historia niebanalna. W tym roku Targi odbyły się w nietypowym jak na tę imprezę miejscu – na Stadionie Narodowym. Targi potrwają do niedzieli. Wszystkich miłośników książek serdecznie zapraszamy.

img539poprDSC_0057poprDSC_0051poprDSC_0045popr

„ŻYDZI WIELICZKI I KLASNA” NAJLEPSZĄ KSIĄŻKĄ HISTORYCZNĄ ROKU 2012

Niezmiernie miło nam poinformować, że książka „Żydzi Wieliczki i Klasna 1872-2012” została uznana za Najlepszą Książkę Historyczną Roku 2012 (kategoria: historia niebanalna) w głosowaniu Internautów.

To bardzo ważne, że w tym roku zarówno czytelnicy, jak i członkowie jury nagradzali przede wszystkim publikacje dotyczące spraw, zjawisk, zagadnień i osób ważnych, lecz mniej znanych, często pomijanych w głównym toku debaty historycznej – podkreśla Michał Świgoń, wydawca serwisu Histmag.org – W ten sposób nasz plebiscyt nie tylko przyczynia się do popularyzacji wiedzy historycznej, ale też zwraca uwagę na tematy, które godne są lepszego zbadania.

W finale wzięło udział dwanaście książek w trzech kategoriach. Pozostali zwycięzcy to:”Białe złoto” Gilesa Miltona (kategoria: historia niebanalna, nagroda jury); w kategorii: okiem badacza – „Ekspers Bagdad-Berlin” Seana McMeekina (nagroda jury) oraz „Goralenvolk” Wojciecha Szatkowskiego (nagroda Internautów); w kategorii: w rolach głównych – Carmen Laforet „Za żelazną kurtyną” (nagroda jury) oraz „Mówi Józef Światło. Za kulisami bezpieki i partii” Zbigniewa Błażyńskiego (nagroda Internautów).

Więcej informacji o konkursie:

HISTMAG

***
OSTATNIE DNI GŁOSOWANIA
Do 10 stycznia 2013 roku można głosować na „Żydów Wieliczki i Klasna” w konkursie na najlepszą książkę historyczną 2012, zorganizowanym przez portal Histmag.org!

Jak dotąd została ona uznana przez internautów najlepszą książką II półrocza 2012 w kategorii „Historia niebanalna” po nominacji jury i internautów.

Jeśli uznacie Państwo, że nasza publikacja zasługuje na kolejne oddanie głosu, zapraszamy do dalszego głosowania na naszą książkę!

***
FINAŁ KONKURSU „HISTORIA ZEBRANA – Najlepsze książki historyczne 2012” – GŁOSOWANIE DO 10 STYCZNIA 2013!


Serdecznie zapraszamy do głosowania na książkę „Żydzi Wieliczki i Klasna 1872-2012” w finale konkursu „Historia Zebrana”. Książka, która otrzyma największą liczbę głosów zostanie uhonorowana tytułem najlepszej książki historycznej roku 2012.

Głosować można do 10 stycznia 2013 roku na publikacje, które zwyciężyły w swoich kategoriach podczas obu półrocznych edycji.

Dziękujemy za dotychczasowe zaangażowanie i…

Zapraszamy do dalszego głosowania na naszą książkę!

***

NAJLEPSZA KSIĄŻKA HISTORYCZNA II PÓŁROCZA 2012

Bardzo miło nam poinformować, że książka „Żydzi Wieliczki i Klasna 1872-2012” została wybrana najlepszą książką historyczną II półrocza 2012 w konkursie „Historia Zebrana” (kategoria: Historia niebalnalna).

Internauci wybrali zaś album opracowany przez U. Żyznowską i A. Krzeczkowską: „Żydzi Wieliczki i Klasna 1872–2012. Teksty i fotografie”. – To książka, która najpierw przykuwa uwagę swoim wydaniem, potem zaś pozwala nam odkrywać kolejne warstwy swej niezwykłej treści. Trudno zadecydować, co jest tu najbardziej warte wyróżnienia: czy nieprawdopodobna ilość zebranych fotografii i wspomnień, czy rzetelne opracowanie – nie tylko z obszernym wstępem i przypisami, ale nawet z wydanymi na końcu kilkunastoma nagrobkami z cmentarza żydowskiego – czy może całościowe ujęcie historii Żydów w Wieliczce i Klaśnie, unikające ograniczania się wyłącznie do czasów wojny. Myślę, że najważniejsze jest tu jednak podejście Autorek – ich zaangażowanie, nie stojące jednocześnie w sprzeczności z profesjonalizmem, ogromna empatia i dążenie do zachowania pamięci o wyjątkowej historii pewnej społeczności. – opowiada o zwycięskiej publikacji Agnieszka Kowalska.
(Fragment artykułu z portalu Histmag)

Drodzy Czytelnicy,
Serdecznie dziękujemy za oddane przez Was głosy i zaangażowanie!

Mamy nadzieję, że będziecie z nami podczas dalszych zmagań konkursowych. Finał plebiscytu i głosowanie na Najlepszą Książkę Historyczną Roku (spośród laureatów półrocznych edycji) rusza już 10 grudnia!

Szczegóły konkursu i informacje o nagrodzonych książkach można znaleźć na portalu HISTMAG

Wydawnictwo Żyznowski

***
Kochani,

Serdecznie dziękujemy za Wasze głosy oddane na naszą książkę w konkursie „Historia Zebrana 2012”!

W ostatnim dniu głosowania internautów nasza książka zdobyła 36% głosów i uplasowała się na pierwszym miejscu w swojej kategorii. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 5 grudnia, natomiast finał plebiscytu w dniach 10 grudnia 2012 – 10 stycznia 2013!

Jeszcze raz serdecznie Wam dziękujemy za wsparcie!

Wydawnictwo Żyznowski

***

Drodzy Czytelnicy i Przyjaciele,

Dzięki Waszym głosom oddanym na książkę „Żydzi Wieliczki i Klasna 1872-2012. Teksty i fotografie” w konkursie „Historia zebrana” przeszliśmy do II etapu! Serdecznie dziękujemy!

Otrzymaliśmy nominację zarówno internautów jak i jury: Pełna lista nominacji.

Serdecznie zapraszamy do dalszego udziału w konkursie i głosowania na naszą książkę:

Zagłosuj na naszą książkę!

Jeśli Wasi znajomi interesują się historią – prześlijcie im tę informację!

Na internautów czekają wspaniałe nagrody m.in. zestawy książek konkursowych. Głosowanie trwa od 21 listopada do 2 grudnia.

Z góry dziękujemy za Wasze zaangażowanie i liczymy na Wasze głosy także w tym etapie.

Wydawnictwo Żyznowski

***

Drodzy Czytelnicy i Przyjaciele,

Miło nam poinformować, że Wydawnictwo Żyznowski zgłosiło do konkursu „Historia zebrana. Konkurs i plebiscyt na najlepszą książkę historyczną” swoją najnowszą publikację „Żydzi Wieliczki i Klasna 1872-2012. Teksty i fotografie”.

Od 2011 roku przedsięwzięcie realizowane jest wspólnie przez redakcje: portalu historycznego Histmag.org oraz wortalu literackiego Granice.pl. Celem konkursu i plebiscytu „Historia zebrana” jest wybór najlepszych publikacji historycznych wydanych w języku polskim w poszczególnych latach. W 2012 roku konkurs i plebiscyt „Historia zebrana” przeprowadzany jest w w dwóch półrocznych edycjach. Spośród laureatów poszczególnych edycji wybierane będą najlepsze tytuły roku. Wyboru dokonują internauci w powszechnym głosowaniu oraz specjalne jury, składające się z: redaktorów naczelnych obydwu serwisów, publicystów historycznych, naukowców i doświadczonych recenzentów książek.

Serdecznie zapraszamy do głosowania na naszą książkę na stronie konkursu:

Zagłosuj na książkę „Żydzi Wieliczki i Klasna 1872-2012