Wręczenie Nagród Kulturalnych Burmistrza Wieliczki 2012

19 stycznia 2013 roku na Spotkaniu Noworocznym organizowanym przez Urząd Miasta i Gminy Wieliczka odbyło się wręczenie Nagród Kulturalnych Burmistrza Miasta Wieliczki. Wydawnictwo Żyznowski zostało uhonorowane nagrodą w kategorii wydarzenie roku. Z tekstu uzasadnienia:
Serdecznie gratulujemy wydania publikacji „Żydzi Wieliczki i Klasna 1872-2012”, która w sposób szczegółowy i niezwykle interesujący dokumentuje ważne wydarzenia z historii Królewskiego Górniczego Wolnego Miasta Wieliczka. Życzymy nowych inspiracji przy tworzeniu kolejnych dzieł. 

Drugim laureatem nagrody, za całokształt działalności kulturalnej został Chór Towarzystwa Śpiewaczego „Lutnia”.

Uroczyste spotkanie w Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym „Solne Miasto” uświetniły występy orkiestry dętej „Podstolice”, koncert kolęd polskich w wykonaniu chórów i zespołów z Wieliczki pod dyrekcją Piotra Piwko (chór im. Jana Pawła w Strumianach, Lutnia, Camerata, Ziarenko, Klemenciaki, Yanabanda), Orkiestry Kameralnej i Grupy Kolędniczej z Węgrzec Wielkich oraz koncert Andrzeja i Mai Sikorowskich. Widzowie mogli także obejrzeć wystawę fotografii lotniczych Wieliczki autorstwa Bartłomieja Cichonia.

Więcej o uroczystości:
Jolanta Białek: Wieczór z nagrodami i znanym duetem, 22.01.2013.
Niezapomniany Koncert Noworoczny w Solnym Mieście

 

Strony: 1 2