Zapisy na 5. Wielickie Dyktando wystartowały!

plakat_zapisy_WWWBurmistrz Miasta i Gminy Wieliczka, Starosta Wielicki oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce zapraszają do udziału w piątej edycji konkursu ortograficznego z cennymi nagrodami. Podobnie jak w zeszłym roku, autorem tekstu dyktanda będzie prof. dr hab. Bogusław Dunaj, a gościem specjalnym, który odczyta tekst po raz pierwszy będzie Maciej Słota, aktor znany z serialu Szpital, spektaklu Mayday oraz filmu Uwikłanie.

Na stronie www.biblioteka.wieliczka.eu znajdą Państwo regulamin tegorocznego konkursu i karty zgłoszeń. Informacji udzielają pracownicy w bibliotekach na terenie gminy Wieliczka oraz w głównej siedzibie biblioteki przy ul. Żwirki i Wigury 2 (przecznica od ul. Kosiby prowadzącej do klasztoru oo. Franciszkanów).

Zgłoszeń można dokonywać od 4 maja do 21 maja.

Sposoby zgłoszenia się do 5. Wielickiego Dyktanda:
1) e-mailowo: dyktando@biblioteka.wieliczka.eu – należy przesłać w załączniku wypełnioną elektronicznie kartę zgłoszenia lub jej skan.
2) faksem: na nr 12 288 23 44 – należy przesłać wypełnioną kartę zgłoszenia
3) pocztą: wypełnioną kartę zgłoszenia przysłać na adres PiMBP w Wieliczce, ul. Żwirki i Wigury 2, 32-020 Wieliczka. Decyduje data wpłynięcia listu do biblioteki.
4) osobiście pod adresem w Wieliczce, ul. Żwirki i Wigury 2 lub w filiach bibliotecznych na terenie gminy Wieliczka (adresy dostępne na stronie www.biblioteka.wieliczka.eu). <<

Konkurs odbędzie się 23 maja w Kampusie Wielickim o godz. 10:00 (wcześniej zgłoszone osoby zapraszamy do biurka rejestracji od godz. 9:30).

Co wydarzy się jeszcze tego samego dnia w Kampusie Wielickim?
Ponieważ piąta edycja konkursu przypada w roku obchodów siedemdziesięciolecia działalności wielickiej biblioteki, dzień ten okraszony zostanie dodatkowymi wydarzeniami. Uczestnicy konkursu, a także pozostali mieszkańcy powiatu wielickiego, będą mogli wziąć udział w porywającym i barwnym wykładzie Arkadego Pawła Fiedlera, syna słynnego podróżnika, pt. Po Drodze Afryka – Jak „Mały Fiat” podbił Afrykę? Ponadto młodszych, starszych i najstarszych zapraszamy do Salonu planszówek, gdzie będzie można zagrać rodzinnie lub ze znajomymi we wspaniale opracowane gry planszowe, które na co dzień udostępniane są na miejscu w wielickiej bibliotece. Będzie można także wymienić swoje przeczytane książki na inne przyniesione przez uczestników tradycyjnej już akcji naszej biblioteki Wymień się! oraz zapoznać się z ofertą kilku ciekawych wydawnictw.

Zapraszamy!

Brak komentarzy

Napisz komentarz

*